Прибојски одборници разматрали су и прихватили извештаје о раду за прошлу годину прибојских јавних предузећа – ЈП за уређење грађевинског земљишта и развој Прибој, затим ЈКП “Услуга” и ЈП “Топлана”, као и извештај о раду Регионалне санитарне депоније “Бањица”, чији су оснивачи, поред Прибоја, и суседне општине Пријепоље, Нова Варош и Сјеница, па је у том контексту донета и Одлука о изради регионалног плана управљања отпадом за ове четири општине до 2035. године.
Усвојен је и извештај о раду Општинског правобранилаштва за 2024. годину, а донета је и Одлука о укидању својства добра у општој употреби – некатегорисаног пута у КО Бања.
С обзиром да појединим директорима јавних предузећа ускоро истиче мандат, сходно законској процедури, донета је одлука о спровођењу јавног конкурса за избор директора јавних предузећа којима је оснивач општина Прибој.
За директорку установе културе „Градска библиотека“, на мандат од четири године, именована је Селма Кулоглија, која је ту функцију обављала и у претходном мандатном периоду.
Именовани су и нови чланови надзорних одбора ЈП за уређење грађевинског земљишта и развој Прибој, ЈКП “Услуга” и ЈП “Топлана”, као и један члан Школског одбора ОШ “Благоје Полић” Кратово.
На почетку седнице потврђен је и мандат новом одборнику у овом скупштинском сазиву – Мују Јаховићу, са изборне листе Фахрудин Алагић – СПП, испред Странке правде и помирења.
Source link
Прибојски одборници усвојили завршни рачун за прошлу и први ребаланс буџета у овој години
