Infooglasi

Potpisan međuopštinski sporazum o izgradnji Regionalnog sistema vodosnabdevanja “Istočni Srem” – OGLASI IRIG

U gradskoj kući u Rumi predstavnici pet lokalnih samouprava iz Srema potpisali su danas međuopštinski sporazum o projektovanju, izgradnji i upravljanju Regionalnim sistemom vodosnabdevanja „Istočni Srem“, saopšteno je iz Opštine Ruma.

Izgradnjom planiranog sistema biće poboljšano vodosnabdevanje za 210.000 stanovnika u Opštinama Ruma, Irig, Inđija, Stara Pazova i Pećinci.

Međuopštinski sporazum potpisali su predstavnici pet lokalnih samouprava Istočnog Srema, kako bi se započelo rešavanje problema jer postoji veliki deficit u količinama vode na ovom području.

Pokrajinska vlada je u 2022. godini započela projektovanje ovog regionalnog sistema do nivoa izrade Projekta za građevinsku dozvolu, a pomoć na realizaciji očekuje se i sa državnog nivoa vlasti.

Podsetimo, odbornici Skupštine opštine Inđija su na poslednjoj sednici prihvatili Odluku o osnivanju regionalnog javnog preduzeća “Istočni Srem” čije će sedište biti u Rumi.

Prema rečima predsednika Opštine Inđija Vladimira Gak ovo je prvi korak u rešavanju problema vodosnabdevanja za sve opštine istočnog Srema.

Source link
Potpisan međuopštinski sporazum o izgradnji Regionalnog sistema vodosnabdevanja “Istočni Srem”

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Kontakt Link