Proleće je počelo ovog jutra u četiri sata i šest minuta, ali Baba Marta se ipak ne predaje.
Danas je i prolećna ravnodnevnica, dan kada obdanica i noć traju podjednako, a već sledećeg vikenda prelazimo na letnje računanje vremena tako da su pred nama sve duži dani, rekla je meteorološkinja Euronews Srbija Ljubica Gojković.
Ovog jutra u pojedinim delovima naše zemlje zabeležen je prizemni mraz, na planinama je temperatura bila daleko ispod nule, a najtopliji grad bio je Negotin sa izmerenih pet stepeni Celzijusa.
“Početak proleća jedno je od najnestabilnijih perioda godine, a tople i sunčane dane vrlo brzo mogu zameniti oblaci i kiša uz intenzivno zahlađenje. Narednih nekoliko dana biće veoma toplo, međutim za početak naredne nedelje prognozira se nova promena vremena”, rekla je Gojković.
Euronews
Source link
Dobro došlo,proleće…
